Opowieści fotografią utrwalone

Niektóre ważne chwile można uwiecznić na fotografiach. Oglądanie ich przypomina czytanie powieści o przemijaniu. Czas  mija a wraz z nim zmieniają się i miejsca; i ludzie. Patrząc na zdjęcia starej Iłży z okresu międzywojennego i zdjęcia z Parady Zabytkowych Automobili, która odbyła się 9 września 2017 roku  ma się wrażenie, że czas jednak się zatrzymał. Można bowiem spróbować przenieść się na chwile i poczuć klimat dawnej epoki,  posmakować dawnej Iłży, tak jak zrobili to członkowie Towarzystwa „Sprężyści" z Radomia, Clubu Antycznych Automobili i Rajdów CAAR, oraz niektórzy z mieszkańców Iłży wykorzystując wizytę naszych gości do świetnej zabawy.

Fotografie zatrzymały czas przekazując nam obraz tego co się działo. Była to okazja do porozmawiania z właścicielami automobili i zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Nasi goście odwiedzili Malinowy Chruśniak, dowiedzieli się o związkach Bolesława Leśmiana z Iłżą, przespacerowali się  starym wąwozem na wzgórze zamkowe i zwiedzili ruiny zamku.

Muzeum Regionalne w Iłży serdecznie dziękuje  zaprzyjaźnionym osobom ze Stowarzyszenia Miłośników Aktywności Fizycznej „Iłża Pędzi" , Iłżeckiego Towarzystwa Historyczno-Naukowego oraz panu Dariuszowi Leśkiewiczowi Dyrektorowi ZSP w Iłży  , Pawłowi Chedzie i  Karolowi Góralskiemu za pomoc w organizacji tej wizyty.

Fotografie wykonała zaprzyjaźniona z Muzeum Regionalnym pani Magdalena Gorzkowska.

 

Polecamy
Polecamy inne galerie
2019 Noworoczny pokaz sztucznych ogni2019_newsyFestiwal im. Józefa Myszki 2014II Iłżecki Półmaraton CharytatywnyJarmark Bożonarodzeniowy 2016
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.